Not official until ratified by the conference.
If you have questions or concerns about a particular result,
please contact alanbingham@runstorm.org

Licensed to Valley Youth Conf. - A      HY-TEK's Meet Manager 9/9/2012 10:19 AM
                      Valley Youth Conference - 9/8/2012                       
                                O'Melveny Park                                 
                                   9/8/2012                                    
                                    Results                                    
 
Girls 2000 Meter Run CC Gremlin
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Isis Diaz                    Pacers                 8:27.56  
  2 Naima Salazar                Bears                  8:43.69  
  3 Karrina Mackey               Hawks                  8:52.31  
  4 Izel Plascencia              Bears                  8:55.06  
  5 Payton Blackwell             Falcons                9:04.69  
  6 Amanda Anguiano              Bears                  9:06.22  
  7 Kendall Schauble             Storm                  9:06.65  
  8 Hayden Washington            Storm                  9:07.93  
  9 Helena Hawkins               Pacers                 9:15.25  
 10 Payton Hudspeth              Village                9:43.84  
 11 Kadie Howell                 Supersonics            9:48.66  
 12 Madison Carlucci             Storm                  9:58.15  
 13 Ayanna Robledo               Bears                 10:04.94  
 14 Daniella Olshansky           Hawks                 10:10.72  
 15 Kelsey Schauble              Storm                 10:16.47  
 16 Nevaeh Williams              Supersonics           10:19.43  
 17 April Navas                  Supersonics           10:20.96  
 18 Nicole Mirzaian              Falcons               10:21.90  
 19 Ella Stepan                  Storm                 10:26.22  
 20 Reese Gentry                 Eagles                10:42.31  
 21 Seabrijn Hutson              Storm                 10:49.62  
 22 Samantha Bouzikian           Falcons               10:50.75  
 23 Maria Adame                  Bears                 10:56.88  
 24 Marissa Villamizar           Simi Valley           11:20.31  
 25 Kennedy Himmel               Hawks                 11:30.12  
 26 Amia Witt                    Falcons               11:30.43  
 27 Savannah Bingham             Storm                 11:34.06  
 28 Mary Howell                  Supersonics           11:40.44  
 29 Ruby Monterroso              Eagles                12:20.31  
 30 Jordyn Toon                  Pacers                12:32.12  
 31 Isabel Ramirez               Storm                 12:38.88  
 32 Addison Boylan               Bears                 12:46.66  
 33 Aretta Najera                Bears                 12:56.53  
 34 Kandy Salcedo                Bears                 13:01.03  
 35 Itzel Lopez                  Hawks                 14:13.06  
 36 Yaritza Franco               Eagles                14:31.69  
 37 Karis Zavala                 Falcons               14:51.62  
 38 Ava Hertzberg                Hawks                 14:56.18  
 39 Kelsey Phillip               Eagles                16:10.25  
 40 Reyna Jimenez                Eagles                19:27.08  
 41 Reyna Flores                 Bears                 20:35.12  
 42 Lilly Toren                  Pacers                20:54.18  
 43 Ellianna Navarrete           Bears                 21:08.47  
 44 Tiana Plata                  Bears                 23:09.81  
 
Girls 3k Run CC Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gia Majerus                  Eagles                12:52.78  
  2 Caroline Bates               Eagles                13:42.81  
  3 Kaela Berretta               Storm                 13:52.94  
  4 Isabella Duarte              Storm                 14:01.72  
  5 Olivia Hernandez             Bears                 14:29.53  
  6 Denise Torres                Bears                 14:30.21  
  7 Payton Love                  Eagles                14:36.38  
  8 Hannah Fredericks            Storm                 14:39.84  
  9 Adrianna Hill                Storm                 14:54.56  
 10 Serena Broome                Eagles                15:29.03  
 11 Brooke Hudspeth              Village               15:30.72  
 12 Mary Price                   Storm                 15:35.15  
 13 Leah Valles                  Storm                 15:35.43  
 14 Lauren Schenuk               Storm                 15:43.18  
 15 Julia Hines                  Eagles                15:46.97  
 16 Dolly Baltazar               Bears                 15:47.62  
 17 Emily Rodriguez              Eagles                15:48.28  
 18 Samantha Lichstein           Simi Valley           16:05.09  
 19 Isabel Werdesheim            Hawks                 16:10.81  
 20 Maggie Hight                 Storm                 16:24.68  
 21 Julietta Huerta              Bears                 16:24.90  
 22 Eva Syssoeva                 Eagles                16:32.62  
 23 Jenna Rashkovsky             Pacers                16:34.50  
 24 Aleesa Stepan                Storm                 16:51.72  
 25 Danisha Woolfolk             Supersonics           16:56.75  
 26 Aubrie Skinner               Falcons               16:59.94  
 27 Arial Olshansky              Hawks                 17:25.31  
 28 Hannah Harlan                Storm                 17:52.18  
 29 Grace Dolan                  Simi Valley           18:42.41  
 30 Sandra Ferrer Luna           Eagles                18:53.66  
 31 Jordan Ruiz                  Simi Valley           18:58.75  
 32 Makenna Knapp                Storm                 19:01.91  
 33 Jamie Lee                    Storm                 19:06.09  
 34 Kelly Helton                 Falcons               19:14.69  
 35 Grace Rothbart               Hawks                 19:21.15  
 36 Cadence Wanner               Hawks                 19:32.15  
 37 Ruby Waters                  Pacers                21:00.50  
 38 Sofia Marin                  Bears                 21:03.24  
 39 Melanie Panosian             Village               23:40.91  
 40 Madison Rodriguez            Storm                 23:47.12  
 
Girls 3k Run CC Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mariah Moro                  Bears                 11:42.91  
  2 Janiah Brown                 Eagles                12:23.78  
  3 Valerie Zavala               Eagles                13:01.84  
  4 Hali King                    Hawks                 13:19.11  
  5 Zoe Fleck                    Pacers                13:26.81  
  6 Samantha Geyer               Eagles                13:33.41  
  7 Stephanie Cobieya            Bears                 13:33.81  
  8 Emily Virtue                 Hawks                 13:34.75  
  9 Kylie Rasplicka              Storm                 13:56.34  
 10 Camila Adame                 Bears                 14:01.38  
 11 Shelbi Schauble              Storm                 14:17.09  
 12 Lena Isaacson                Bullets               14:31.91  
 13 Samantha Murillo             Pacers                15:07.53  
 14 Eliza Mancillas              Bears                 15:13.56  
 15 Amy Contreras                Bears                 15:17.15  
 16 Alysa Branda                 Storm                 15:30.56  
 17 Jasmin Torres                Bears                 16:04.78  
 18 Sabrina Salcedo              Bears                 16:05.00  
 19 Persiyana Petrova            Falcons               16:12.47  
 20 McKenna Smith                Falcons               16:13.78  
 21 Ella Michaels                Eagles                16:39.34  
 22 Zoe Loa                      Bullets               16:48.81  
 23 Grace Swift                  Pacers                16:58.94  
 24 Gabrielee Morales            Bears                 17:21.03  
 25 Catherine Dunn               Storm                 17:24.15  
 26 Catherine Ausherman          Village               17:26.62  
 27 Tamar Faggen                 Hawks                 17:47.66  
 28 Ashley O'Toole               Simi Valley           17:52.66  
 29 Claire Muscat                Village               18:00.03  
 30 Ashley Wolff                 Village               18:28.34  
 31 Aubree Stepan                Storm                 18:55.28  
 32 Aleah Orozco                 Hawks                 19:32.52  
 33 Sarah Bruno                  Hawks                 19:34.62  
 34 Celia Lanuza                 Simi Valley           22:27.18  
 35 Ashley Villalobos            Falcons               23:49.12  
 
Girls 4k Run CC Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaylee Thompson              Storm                 15:17.09  
  2 Abigail Davis                Storm                 15:48.81  
  3 Madison Cowell               Pacers                17:39.81  
  4 Ruth Cobieya                 Bears                 18:23.66  
  5 Katie Kaiser                 Pacers                18:25.25  
  6 Erin Murray                  Bullets               18:34.78  
  7 Jacqueline Victoria          Storm                 19:02.52  
  8 Savannah Schenuk             Storm                 19:21.81  
  9 Sareen Tashjian              Eagles                19:22.65  
 10 Eireann O'Grady              Bullets               19:25.15  
 11 Ginger Slentz                Storm                 19:46.62  
 12 Alexandra Ingersoll          Storm                 19:55.34  
 13 Tori Childers                Pacers                20:02.34  
 14 Rebecca Cruz                 Storm                 20:13.84  
 15 Justine Du                   Storm                 20:22.53  
 16 Kristen Tabia                Storm                 20:43.18  
 17 Alyssa Anguiano              Bears                 20:43.65  
 18 Sydney Pontius               Falcons               21:07.18  
 19 Gina Fontanesi               Bullets               21:08.28  
 20 Amanda Contreras             Bears                 21:14.81  
 21 Shannon Agnes                Storm                 21:31.21  
 22 Tiffany Perez                Bullets               21:55.31  
 23 Alexis Guerra                Bullets               21:55.52  
 24 Jamiece Davis                Supersonics           22:22.56  
 25 Seanna Nalbandyan            Village               22:22.87  
 26 Lauren Fischer               Storm                 23:06.78  
 27 Lauren Gaor                  Storm                 23:34.25  
 28 London Johnson               Storm                 23:45.15  
 29 Olivia Kennedy               Storm                 26:37.59  
 30 Kate Gallant                 Storm                 29:56.31  
 31 Rebeccah Baron               Pacers                32:46.56  
 
Girls 4k Run CC Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessica Murillo              Pacers                21:30.81  
  2 Emani Williams               Supersonics           21:40.88  
 
Women 5k Run CC Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Crystal Murillo              Unattached            27:29.47  
 
Women 4k Run CC High School
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mayra Huerta                 Sylmar High           17:05.50  
  2 Sandra Cabral                Sylmar High           18:18.25  
  3 Elena Castro                 Sylmar High           19:01.69  
  4 Valeria Arevalo              Sylmar High           23:14.34  
 
Boys 2000 Meter Run CC Gremlin
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Tristan Pratt                Eagles                 8:06.38  
  2 Rowan FitzGerald             Falcons                8:24.56  
  3 James Bates                  Eagles                 8:34.34  
  4 Grant Werdesheim             Hawks                  8:34.81  
  5 Garrett Nemeth               Eagles                 8:36.28  
  6 Lucas Geyer                  Eagles                 8:49.84  
  7 Jon Burns                    Eagles                 8:53.50  
  8 Jeremy Espinoza              Eagles                 8:54.62  
  9 James Crawford               Eagles                 8:56.31  
 10 Aiden Urbina                 Hawks                  8:59.22  
 11 Nathan Branda                Storm                  8:59.65  
 12 Zachary Keenan               Pacers                 9:24.97  
 13 Aidan Rivera                 Supersonics            9:25.40  
 14 Joseph Vargas                Bears                  9:30.15  
 15 Xander Martinez              Pacers                 9:30.62  
 16 Owen Minzes                  Village                9:34.97  
 17 Jacob Fredericks             Storm                  9:36.44  
 18 Liam Olson                   Falcons                9:44.56  
 19 Alazar Hunten                Storm                  9:55.62  
 20 Dylan Cho                    Falcons               10:10.15  
 21 Akshay Kolwalkar             Eagles                10:11.75  
 22 Diego Aguilar                Bears                 10:13.31  
 23 Nabil Stewart                Eagles                10:19.18  
 24 Viraj Lakhotia               Storm                 10:20.50  
 25 Joseph Ng                    Storm                 10:23.40  
 26 Ian Fleck                    Pacers                10:31.75  
 27 Josue Morales                Bears                 10:32.15  
 28 Jose Roa                     Bears                 10:34.75  
 29 Ishan Dubal                  Eagles                10:48.44  
 30 Peyton Sharick               Hawks                 11:05.22  
 31 Kyle O'Sullivan              Storm                 11:06.78  
 32 Matthew Gonzalez             Hawks                 11:07.24  
 33 Baylin Bingham               Storm                 11:09.12  
 34 King Burns                   Eagles                11:23.53  
 35 Jayden Love                  Eagles                11:36.62  
 36 Samuel Haugen                Storm                 11:41.15  
 37 Henry Virtue                 Hawks                 12:06.31  
 38 Dylan Gold                   Hawks                 12:47.91  
 39 Kevin Vazquez                Eagles                12:58.81  
 40 Michael Christopher          Pacers                13:16.75  
 41 Mateo Nunez                  Storm                 13:26.59  
 42 Pivithuru Edirisingha        Eagles                13:47.47  
 43 Isaiah Love                  Eagles                13:47.87  
 44 Isacc DeSantiago             Hawks                 14:14.69  
 45 Gabriel Aguilera             Bears                 14:23.75  
 46 Amar Oberoi                  Pacers                14:43.03  
 47 Akyra PruDe                  Storm                 15:02.25  
 48 Franco Plata                 Bears                 15:39.38  
 49 Elias Quevedo                Bears                 16:08.09  
 50 Nico Rodriguez               Eagles                16:59.69  
 51 Dylan Hudson                 Storm                 17:31.72  
 52 Branden Taylor               Falcons               19:31.88  
 53 Hector Lopez                 Hawks                 21:05.44  
 54 Vincent Stella               Storm                 21:32.12  
 
Boys 3k Run CC Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Enrique Ochoa                Eagles                12:12.34  
  2 Zachary Childers             Pacers                12:24.22  
  3 Cameron Albert               Eagles                12:47.44  
  4 Daniel Mercado               Bears                 13:22.56  
  5 Rylan Wadkins                Storm                 13:30.41  
  6 Corey Sharick                Hawks                 13:31.62  
  7 Collin Ferrell               Village               13:33.22  
  8 Joe Hawkins                  Pacers                14:04.38  
  9 Elliot Fleck                 Pacers                14:04.59  
 10 August Berklas               Hawks                 14:12.66  
 11 Cole Gentry                  Eagles                14:18.66  
 12 Ethan Wesley                 Storm                 14:20.53  
 13 Nathan Villamizar            Simi Valley           14:53.28  
 14 Zachary Pontius              Falcons               15:06.50  
 15 Timothy Ng                   Storm                 15:12.25  
 16 Jonathan Murillo             Pacers                15:26.34  
 17 Zachary Broadous             Bears                 15:32.47  
 18 Carson Muscat                Village               15:34.75  
 19 Joe Morris                   Pacers                15:57.03  
 20 Alex Jenney                  Storm                 16:12.09  
 21 Robbie Miller                Storm                 16:13.18  
 22 Carson Brooks                Storm                 16:24.18  
 23 Jaxson Stehlin               Hawks                 16:33.52  
 24 Freddy Vidal                 Storm                 17:23.91  
 25 Jeremy Vargas                Bears                 17:36.69  
 26 Jonathan Fangon              Falcons               17:37.40  
 27 Carlos Rodriguez             Bears                 17:46.34  
 28 Nicolas Nunez                Storm                 17:57.25  
 29 Cole Carter                  Storm                 18:06.15  
 30 Daniel Plata                 Bears                 18:12.56  
 31 Isaiah Duarte                Storm                 18:23.34  
 32 Oscar Gonzalez               Bears                 18:35.84  
 33 Lukas Manos                  Pacers                18:47.94  
 34 Jacob Manos                  Pacers                19:36.53  
 35 Daniel Tiber                 Pacers                19:46.56  
 36 Gage Berklas                 Hawks                 20:18.18  
 37 Brandon Rusenko              Falcons               20:46.34  
 38 Ben Toren                    Pacers                21:02.44  
 39 Kenneth Mackey               Hawks                 23:48.00  
 
Boys 3k Run CC Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Justin Hazell                Eagles                11:39.59  
  2 Jonathan Hawkins             Pacers                12:23.59  
  3 David Salazar                Bears                 12:54.66  
  4 Daniel Rush                  Storm                 13:02.06  
  5 Joshua Duarte                Storm                 13:02.24  
  6 Thomas Rivera                Supersonics           13:17.91  
  7 Vincent Mancillas            Bears                 13:18.84  
  8 Jacob Lee                    Storm                 13:35.52  
  9 Joshua Espinosa              Bears                 13:55.62  
 10 Jakob Williams               Falcons               14:07.94  
 11 Ian Wingenroth               Storm                 14:13.69  
 12 Kai Ostergard                Storm                 14:15.56  
 13 Cameron Sidoti               Eagles                14:54.91  
 14 Anthony Garcia               Eagles                15:13.87  
 15 Diego Johnson                Bullets               15:20.62  
 16 Aaron Garcia                 Hawks                 15:52.34  
 17 Joel Ramirez                 Storm                 16:04.56  
 18 John Fredericks              Storm                 16:14.78  
 19 Josiah Hunten                Storm                 16:15.97  
 20 Tyler Henderer               Storm                 16:17.28  
 21 Daniel Wild                  Bullets               17:09.25  
 22 Paul Sugimoto                Simi Valley           17:25.41  
 23 Morgan Faunce                Falcons               17:49.00  
 24 Matthew Gallant              Storm                 17:53.91  
 25 Brent Ellis                  Falcons               17:56.41  
 26 Gabriel Ramirez              Storm                 17:57.15  
 27 Kyle Shick                   Storm                 18:27.81  
 28 Jordan Barnett               Storm                 18:35.25  
 29 Tanner Canfield              Village               19:23.75  
 30 Maxwell Haire                Village               19:31.72  
 31 Sean Benitez                 Village               20:24.47  
 32 Andrew Plata                 Bears                 21:46.78  
 33 Alfred Hernandez             Bears                 22:46.72  
 
Boys 4k Run CC Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dylan Majerus                Eagles                13:51.91  
  2 Alexander Struzyna           Unattached            14:18.59  
  3 Colin FitzGerald             Falcons               15:02.59  
  4 Logan Neil                   Falcons               15:27.00  
  5 Cody Brdar                   Eagles                15:49.02  
  6 Trevor Sode                  Eagles                15:53.87  
  7 Spencer Makar                Storm                 15:54.24  
  8 Jacob Acosta                 Storm                 16:07.97  
  9 Leon Popa                    Bullets               16:21.50  
 10 Jake Carver                  Pacers                16:22.96  
 11 Elijah Stepan                Storm                 16:30.18  
 12 Matthew Allen                Eagles                16:30.93  
 13 Benjamin Tiber               Pacers                16:37.81  
 14 Jeremiah Brown               Eagles                16:59.78  
 15 Jake Shick                   Storm                 17:11.28  
 16 Timur Bootzin                Bullets               17:24.38  
 17 Fernando Diaz                Bears                 17:27.53  
 18 Trevor Mendez                Pacers                17:43.38  
 19 Nathan Benning               Village               17:49.62  
 20 Charles Kelly                Supersonics           18:28.88  
 21 Kyle Davis                   Storm                 18:53.09  
 22 Lance Dennison               Falcons               19:12.68  
 23 Tyler O'Sullivan             Storm                 19:33.25  
 24 Cole Bohlen                  Pacers                19:59.69  
 25 Ryan McCarty                 Simi Valley           20:44.84  
 26 Andres Miyares               Bullets               20:55.50  
 27 Alex Buckley                 Storm                 21:48.06  
 28 George Ramirez               Pacers                22:05.56  
 29 Liam Murrie                  Storm                 22:23.34  
 30 Daniel Tosti                 Village               23:18.22  
 31 Fernando De Lao              Eagles                25:11.69  
 
Boys 4k Run CC Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Busco                  Simi Valley           15:24.34  
  2 Bryce Dennison               Falcons               18:42.28  
  3 Rogelio Roa                  Bears                 19:12.00  
  4 Brian Duarte                 Bears                 21:39.00  
 
Men 4k Run CC High School
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edgar Arana                  Sylmar High           14:00.96  
  2 Jose Talavera                Sylmar High           14:14.34  
  3 Jorge Molina                 Sylmar High           15:26.75  
  4 Jamie Hernandez-Ruiz         Sylmar High           15:47.75  
  5 Oliver Lopez                 Sylmar High           15:53.56  
  6 Jesus Garduno                Sylmar High           16:21.68  
  7 Max Mosquedo                 Sylmar High           16:28.34  
  8 Juan Robles                  Sylmar High           16:29.21  
  9 Ramon Bustos                 Sylmar High           16:39.25  

Hit Counter