Licensed to Valley Youth Conf. - A    HY-TEK's Meet Manager 10/30/2010 01:48 PM
                        Season Final Meet - 10/30/2010                         
                     Valley Youth Conference Cross Country                     
                               Santa Clarita, CA                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 2000 Meter Run CC Gremlin
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Mausser, Isabelle            Pacers                 9:02.88  
  2 Baltazar, Dolly              Golden Bears           9:16.53  
  3 Saxelby, Elizabeth           Spartans               9:20.59  
  4 Sehenuk, Lauren              Storm                  9:25.27  
  5 Hawkins, Helena              Pacers                 9:25.69  
  6 Hernandez, Olivia            Golden Bears           9:43.39  
  7 Lichstein, Samantha          Spartans               9:51.26  
  8 Hill, Adrianna               Storm                  9:53.12  
  9 Carr, Rheya                  Pacers                 9:58.07  
 10 Rosner, Juliana              Pacers                10:22.69  
 11 Stepan, Aleesa               Storm                 10:41.15  
 12 Rasplicka, Ashley            Storm                 10:41.43  
 13 Huerta, Julietta             Golden Bears          10:41.70  
 14 Perez, Khiraliee             Golden Bears          11:06.16  
 15 Mirzaian, Nicole             Falcons               11:14.36  
 16 Soules, Emalie               Village               11:27.38  
 17 Salcedo, Kandy               Golden Bears          11:32.88  
 18 Stepan, Ella                 Storm                 11:35.40  
 19 Owens, Alexis                Golden Bears          12:00.16  
 20 Hill, Savannah               Storm                 12:17.81  
 21 Holland, Rachel              Pacers                12:51.81  
 
Event 2  Boys 2000 Meter Run CC Gremlin
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Childers, Zackary            Pacers                 8:17.00  
  2 Hawkins, Joseph              Pacers                 8:23.40  
  3 Garity, Quinn                Pacers                 8:28.85  
  4 Mercado, Daniel              Golden Bears           8:42.16  
  5 Broadous, Zachary            Golden Bears           8:43.55  
  6 Wesley, Ethan                Storm                  8:44.17  
  7 Murillo, Johnny              Golden Bears           8:54.76  
  8 Cohen, Spencer               Pacers                 9:26.18  
  9 Magdaleno, Isaac             Golden Bears           9:35.48  
 10 Miller, Robbie               Storm                  9:52.10  
 11 FitzGerald, Rowan            Falcons                9:57.82  
 12 Plata, Daniel                Golden Bears          10:00.18  
 13 Custodero, Sean              Spartans              10:01.41  
 14 Ramirez, Ethan               Pacers                10:29.44  
 15 Muscat, Carson               Village               10:39.36  
 16 Morales, Josue               Golden Bears          10:39.57  
 17 Keenan, Zachary              Pacers                10:44.51  
 18 Ng, Timothy                  Storm                 11:04.78  
 19 Branda, Nathan               Storm                 11:05.02  
 20 Dickinson, Jay               Falcons               11:36.52  
 21 Holland, David               Pacers                13:42.01  
 22 Davis, Oliver                Storm                 14:24.82  
 23 Gonzalez, Oscar              Golden Bears          14:57.18  
 24 Sneed, Jaycob                Golden Bears          16:14.68  
 25 Ng, Joseph                   Storm                 16:14.90  
 26 Plata, Frankie               Golden Bears          18:04.31  
 
Event 3  Girls 3k Run CC Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Daley, Kylynn                Storm                 11:50.93  
  2 Couch, Caitlyn               Falcons               12:28.14  
  3 Fleck, Zoe                   Pacers                12:30.06  
  4 Baltazar, Gnelie             Golden Bears          12:30.24  
  5 Moro, Mariah                 Golden Bears          13:39.93  
  6 Murillo, Samantha            Golden Bears          14:05.87  
  7 Schmidt, Kaylee              Storm                 14:43.24  
  8 Rasplicka, Kylie             Storm                 14:46.51  
  9 Turner-McMullen, Senia       Falcons               15:22.65  
 10 Mancillas, Eliza             Pacers                15:29.23  
 11 Contreras, Amy               Golden Bears          15:29.78  
 12 Branda, Alysa                Storm                 15:41.31  
 13 Larios, Jennifer             Golden Bears          16:12.94  
 14 Morales, Gabrielee           Golden Bears          16:15.37  
 15 Ramirez, Natalie             Pacers                16:43.02  
 16 Van Antwerp, Aleyna          Golden Bears          16:52.14  
 17 Toal, Kira                   Falcons               17:13.73  
 18 Muscat, Claire               Village               17:21.99  
 19 Stepan, Aubree               Storm                 18:14.58  
 20 Stroud, Bleu                 Village               18:33.59  
 21 Alejandra-Vargas, Stepha     Spartans              22:11.33  
 
Event 4  Boys 3k Run CC Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 DeShields, Adam              Storm                 11:23.25  
  1 Hawkins, Johnathan           Pacers                11:23.25  
  3 Serrano, Kobe                Storm                 12:13.18  
  4 Decker, Clement              Falcons               12:40.78  
  5 Woodford, Mason              Falcons               12:50.41  
  6 Canfield, Tanner             Village               13:51.47  
  7 Davis, Allister              Storm                 13:56.06  
  8 Turner-McMullen, Jacob       Falcons               14:11.31  
  9 Wingenroth, Ian              Storm                 14:22.66  
 10 Rush, Daniel                 Storm                 14:52.31  
 11 Grant, Alex                  Storm                 14:57.41  
 12 Carey, Cameron               Falcons               15:18.62  
 13 Lee, Jacob                   Storm                 16:28.72  
 14 Ellis, Brent                 Falcons               16:43.59  
 15 Huerta, Jaime                Golden Bears          17:08.78  
 16 Najera, Geovanny             Village               17:56.50  
 17 Plata, Andrew                Golden Bears          17:57.21  
 
Event 5  Girls 3k Run CC Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Lindsey, Dakota              Storm                 12:08.08  
  2 Satterfield, Megan           Pacers                12:42.23  
  3 Bahr, Emma                   Storm                 12:44.44  
  4 Mercado, Vanessa             Golden Bears          12:45.47  
  5 Kelly, Meredith              Spartans              13:13.25  
  6 Resnick, Kyla                Storm                 13:40.55  
  7 Kaiser, Katie                Pacers                14:03.66  
  8 Contreras, Amanda            Golden Bears          14:08.04  
  9 Perez, Khaytie               Golden Bears          14:20.97  
 10 Mogab, Julianne              Pacers                14:23.15  
 11 Custadero, Ashlyn            Spartans              14:31.22  
 12 Sehenuk, Savannah            Storm                 14:45.71  
 13 Archibald, Morgan            Storm                 14:59.14  
 14 Serrano, Valerie             Storm                 15:07.49  
 15 Gomez, Josephina             Storm                 16:38.76  
 16 Carborg, Emma                Falcons               17:36.48  
 17 Rawlings, Sarah              Village               17:39.25  
 18 Garcia-Young, Thalia         Spartans              20:43.67  
 
Event 6  Boys 3k Run CC Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 FitzGerald, Colin            Falcons               11:47.22  
  2 Davis, Kyle                  Storm                 11:49.94  
  3 Neil, Logan                  Falcons               11:52.69  
  4 Dickinson, Kyle              Falcons               12:05.00  
  5 Hawkins, Frank               Pacers                12:09.88  
  6 Salcedo, Santiago            Golden Bears          12:12.66  
  7 Seemann, Jacob               Pacers                12:29.91  
  8 Beaver, Jared                Storm                 12:41.91  
  9 Stepan, Elijah               Storm                 13:27.97  
 10 Painter, Ryan                Storm                 13:28.31  
 11 Ramirez, Adrian              Pacers                13:31.72  
 12 Mendez, Trevor               Pacers                13:44.12  
 13 Alecock, Justin              Village               14:02.81  
 14 Johnson, Joseph              Storm                 14:30.78  
 15 Benning, Nathan              Village               14:42.59  
 16 Nepomuceno, Sean             Storm                 14:49.66  
 17 Turner-McMullen, Joseph      Falcons               15:40.94  
 18 Stewart, Dakota              Falcons               16:17.89  
 19 Andrews, Hank                Spartans              16:48.88  
 20 Gonzalez, Daniel             Golden Bears          21:04.41  
 
Event 7  Girls 4k Run CC Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Weinberg, Tessa              Pacers                17:22.97  
  2 Pilarski, Sierra             Storm                 18:21.64  
  3 Murillo, Jessica             Golden Bears          18:57.41  
  4 Wonser, Brooke               Village               19:41.98  
  5 Burdick, Kaylee              Village               20:42.22  
  6 Gutierrez, Dayell Franki     Golden Bears          21:54.05  
  7 Reyes, Jessica               Golden Bears          23:36.98  
  8 Pubols, Brittany             Village               24:35.58  
  9 Nepomuceno, Sydney           Storm                 25:13.30  
 10 Gonzalez, Delmy              Golden Bears          25:33.51  
 
Event 8  Boys 4k Run CC Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Rubira, Ruben                Storm                 13:55.94  
  2 Summer, Jonathan             Storm                 14:22.86  
  3 Bay, Jonathan                Storm                 14:24.50  
  4 Daley, Tynan                 Storm                 14:26.30  
  5 Cucuta, Cristian             Storm                 14:58.36  
  6 Lopez Jr, Patrick            Golden Bears          15:23.00  
  7 Cabello, Josh                Falcons               15:37.49  
  8 Serrano, Jordan              Storm                 15:41.50  
  9 Branda, Kaleb                Storm                 16:10.31  
 10 Strader, Riley               Storm                 17:38.29  
 11 DeShields, Andrew            Storm                 17:56.37  
 12 Roa, Roger                   Pacers                19:12.72  
 13 Soltes, Jonah                Storm                 19:48.78  
 14 Andrews, Max                 Spartans              22:17.98  


Hit Counter